Norweska firma założona w 1919 roku – obróty 900 milionów NOK – biura zlokalizowane w 5 krajach. Plamek AS to firma należąca do Rubb Industries.

Rolf Engh, Hans Kristian Torgersen i Arne Hans Torgersen. Fotografia wykonana w 1958 roku przed siedzibą firmy w Sørkedalsveien, Majorstua.

Od siodlarza do Hallmaker

1919: Hans Kristian Torgersen otwiera zakład rymarski, wykonuje uprzęże i siodła

 

1954: Arne Torgersen przejmuje po ojcu zakład . Tak powstaje Hans Torgersen & Son in Oslo. Firma przede wszystkim zajmuje się renowacją tapicerek samochodowych.

 

1960: Hallmaker ropoczyna współpracę z firmą VW, produkując plandeki dla VW Pickup-a

 

1966: Hallmaker przenosi siedzibę z Bærum do Skui.

 

1969: Hallmaker przenosi siedzibę do Krøderen w Buskerud, gdzie zbudowano dwa nowe zakłady produkcyjne – pierwszy wyposażony w automatyczną spawarkę przeznaczoną do łączenia membran PVC. Zapotrzebowanie na hale ocieplone PVC rośnie lawinowo dlatego powstaje drugi zakład przeznaczony na produkcję konstrukcji stalowych dla hal PVC.

 

1984: trzecie pokolenie rodziny Torgersen przejmuje firmę i dzieli ją na dwa zakłady Hallmaker Group AS i HTS Hans Torgersen & Son AS.

 

1987: Hallmaker podpisuje pierwszą umowę leasingową z SAS (Scandinavian Airlines).

 

2002: Hallmaker opatentowuje swój produkt – halę ocieploną membraną pod zastrzeżoną nazwą Thermohall®.

 

2005: Hallmaker uzyskuje pakiet większościowy akcji firmy Balcony Systems AS – norweskiego dostawcy prowadnic i konstrukcji balkonów przeszklonych

 

2006: Hallmaker ugruntowuje swoją pozycję na rynku konstrukcji stalowych nabywając firmę Linto AS.

 

2009: Hallmaker nabywa 50% pakietu akcji firmy Rubb AS oraz pakiet 100% akcji firmy Arqdesign Building Products AB.

 

2010: Hallmaker, po raz pierwszy w historii, otwiera poza granicami Norwegii biuro inżynieryjne – Konstpol Sp. z o.o. z siedzibą w Polsce. Biuro to dostarcza budynki wykonane z konstrukcji stalowej przede wszystkim na rynek polski i skandynawski.

 

2011: Hallmaker otwiera firmę Lokaluthyrning AB z siedzibą w Szwecji.

 

2012: Hallmaker otwiera firmę Hallmaker Lease Inc. z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Pierwsza dostawa firmy dotyczyła terminalu frachtowego dla Virginia International Terminals

 

2013 Hallmaker otwiera Hallmaker Rental Oy z siedzibą w Finlandii. Jej pierwszym klientem zostaje Prysmian Cables & Systems Oy.

 

2014: Hallmaker buduje hangar dla norweskiego Boeing-a 787 Dreamliner stacjonującego w Gardermoen – największy kontrakt Hallmakera w historii.
Kolejny prestiżowy kontrakt podpisany w tym roku to Shell’s Educational Center w Ormen Lange/Aukra.

 

2015 Hallmaker otwiera firmę Hallmaker Ltd. z siedzibą w Wielkiej Brytanii.